Euroleague: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 78-88 (74-74 κ.α) – Γύρισε ο διακόπτης στην παράταση και το σερί συνεχίζεται

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, όπου ο Παναθηναϊκός είχε το προβάδισμα για δύο περιόδους, ο Ολυμπιακός αντέδρασε στην τελευταία περίοδο κι οδήγησε το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, χάρις στην κλάση του Μιλουτίνοφ (15π., 7ρ.) και τα μεγάλα τρίποντα από τους Γουόκαπ (17π.), Γουίλιαμς-Γκος (16π.) και Κάνααν (14π.).

Οι «πράσινοι» είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στο φινάλε της κανονικής διάρκειας, όμως το τελευταίο σουτ του Σλούκα (20π.) βρήκε στο σίδερο κι ο Ολυμπιακός έκανε το «2Χ2» απέναντι στον «αιώνιο» αντίπαλό του στην εκκίνηση της εφετινής… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)