ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ του στο Europa league

Συντάκτης:
Κατηγορία: Κόσμος
 

Η Κρακόβια προηγήθηκε στο 40’ με αυτογκόλ του Κρούζλιακ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 44’ με τον Ντίβκοβιτς.

ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ: Γέντλιτσκα, Κόστρνα, Σάτκα, Κρούζλιακ, Ντέιβις (60’ Μπλάκμαν), Μ. Βίντα (70’ Ταϊβό), Κ. Βίντα, Κάλμαρ, Ρονάν, Τσμέλικ (76’ Ραμίρες), Ντίβκοβιτς.

ΚΡΑΚΟΒΙΑ: Πέσκοβιτς, Ράπα, Χέλικ, Ντάτκοβιτς, Πέστκα (46’ Φεραρέσο), Χάνκα, Γκολ, Νταμπρόφσκι (84’ Ντίμουν), Τσέτσαριτς (62’ Βντόβιακ), Φαν Άμερσφορτ, Ρ. Λόπες.

Οι πρώτοι αγώνες

Κατά τα άλλα χθες το πρώτο βήμα για να προκριθούν στο 2ο προκριματικά γύρο του Γιουρόπα Λιγκ έκαναν οι δύο κυπριακές ομάδες που νίκησαν τις αντιπάλους τους. Ο Απόλλων Λεμεσού νίκησε 2-0, στην Λιθουανία, την Ζαλγκίρις με γκολ των Πίτα (14’) και Σελάγια (90’ πεν.) και η ΑΕΚ Λάρνακας κέρδισε 1-0 την Πέτροκουμπ της Μολδαβίας με γκολ του Χέφελ στο 4’.

Τα αποτελέσματα του 1ου γύρου του Europa league:

Σεν Τζόσεφ (Γιβραλτάρ) – Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-4

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-2 ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο) 4-0

Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) – Τόμπολ (Καζακστάν) 0-0

Πιούνικ (Αρμενία) – Σκούπι (Βόρειος Μακεδονία) 3-3.

Ορνταμπασί (Καζακστάν) – Τορπέδο Κουταΐσι (Γεωργία) 1-0

Βέντσπιλς (Λετονία) – Τέουτα (Αλβανία) 3-0

Αλασκέρτ (Αρμενία) –Σκόπια (Βόρειος Μακεδονία) 3-1

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Πέτροκουμπ (Μολδαβία) 1-0

Λάτσι (Αλβανία) – Χαποέλ Μπερ – Σεβά (Ισραήλ) 1-1

Νάρβα Τρανς (Εσθονία) – Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 0-2

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) – Ραντνίτσκι (Σερβία) 2-0

Κουόπιο (Φινλανδία) – Βιτέμπσκ (Λευκορωσία) 2-0

Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν) – Κραϊόβα (Ρουμανία) 2-3

Μπαλζάν (Μάλτα) – Ντομζάλε (Σλοβενία) 3-4

Ρίτεριαϊ (Λιθουανία) – Κι (Νησιά Φερόε) 1-1

Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 0-2

Μπραν (Νορβηγία) – Σάμροκ Ρόβερς (ΕΙΡΕ) 2-2

Μπρόντμπι (Δανία) – Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) 4-1

Κρουσέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) – Β36 (Νησιά Φερόε) 2-0

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) – Κουκέσι (Αλβανία) 3-0

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Ενγκορντάνι (Ανδόρα) 6-0

Διαφημιστική καταχώρηση
Διαφημιστική καταχώρηση

Ακαντέμια (Β. Μακεδονία) – Ζρίνσκι Μόσταρ (Βοσνία) 0-3

Ζαλγκίρις (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 0-2

Λιεπάγια (Λετονία) – Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 1-1

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Μούρα (Σλοβενία) 2-0

Μάλμε (Σουηδία) – Μπαλιμένα (Βόρειος Ιρλανδία) 7-0

Μόλντε (Νορβηγία) – ΚΡ (Ισλανδία) 7-1

Ραντνίκ (Βοσνία) – Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) 2-0

Σαλιχόρσκ (Λευκορωσία) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 1-0

Σπεράντα (Μολδαβία) – Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) 0-3

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) – Τσιχούρα (Γεωργία) 1-2

Κόναχ’ς Κουάι Νόμαντς (Ουαλία) – Κιλμάρνοκ (Σκωτία) 1-2

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ρίγας (Λετονία) 2-3

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – Μπανάντς (Αρμενία) 3-0

Ντούναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία) – Κρακόβια (Πολωνία) 1-1

Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) – Λέγκια (Πολωνία) 0-0

Στεάουα (Ρουμανία) – Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) 2-0

Ζέτα (Μαυροβούνιο) – Φέχερβαρ (Ουγγαρία) 1-5

Αμπερντίν (Σκωτία) – Ροβανιέμι (Φινλανδία) 2-1

Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία) – Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) 0-1

Κορκ (ΕΙΡΕ) – Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) 0-2

Σεν Πάτρικς (ΕΙΡΕ) – Νόρκεπινγκ (Σουηδία) 0-2

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ζαλγκίρις Βόλνιους (Λιθουανία) 3-1

Σιρόκι Μπρίγιεκ (Βοσνία/Ερζ.) – Καϊράτ (Καζακστάν) 1-2

*Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν 16-18/7

Πηγή: https://www.documentonews.gr

share->share_count); ?>