Μέτρια εμφάνιση – ισοπαλία στην Τρίπολη ο ΠΑΟΚ

Η ομάδα του ΠΑΟΚ ήτανε αυτή που μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι με τον Αστέρα στην Τρίπολη, ο Πολωνός Σβιντέρσκι μόλις στο 5ο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις του δίχως όμως να απειλήσει ουσιαστικά τον τερματοφύλακα του Αστέρα Παπαδόπουλο, οι αρκάδες αρκέστηκαν σε ένα παθητικό παιχνίδι, ενώ η ομάδα του Γκαρσία απείλησε για ακόμα μία φορά την ομάδα της Τρίπολης στο 22ο λεπτό με τον Σβιντέρσκι, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε δίχως και μεγάλη ευκαιρία και φυσικά δίχως γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο δικέφαλος του βορρά ευτύχησε να φτάσει στο γκολ με τον συνήθη ύποπτο Σβιντέρσκι ηθοποιός έκανε το 0-1 με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πασά του Αουγκούστο.
Η απάντηση ήρθε για την ομάδα του κυρίου Ράσταβατς εννέα λεπτά μετά, και από λάθος των αμυντικών του ΠΑΟΚ ο Μουνάφο σκοράρει κάνοντας το 1-1 στο 64ο λεπτό.
Τα υπόλοιπα λεπτά μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης κύλησαν ήρεμα, χωρίς να υπάρξει κάποια μεγάλη ευκαιρία, και οι δύο ομάδες να φύγουν από το γήπεδο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης με αυτό το ισόπαλο 1-1.