Σημαντική νίκη για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-0 στο γήπεδο της Τούμπας, γιατί δεν την αγωνιστική των play offs. Τα γκολ για τον ΠΑΟΚ τα έκανε στο δεύτερο μέρος ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Στο πρώτο ημίχρονο που δεν θα έλεγα ότι ήταν και το καλύτερο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βγάλουν κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν κάποιο γκολ, ο δικέφαλος του βορρά προσπάθησε δημιούργησε ευκαιρίες, και έκανε γενικότερα ένα καλό παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Pablo Garcia κατάφερε και παραβίασε την άμυνα του Ολυμπιακού δύο φορές και μάλιστα με τον ίδιο σκόρερ τον Σέρβο Άντρια Ζίβκοβιτς, εδώ θα πρέπει να πούμε το ότι ο Ολυμπιακός πού είναι πλέον αδιάφορος αφήνει κατακτήσει τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος και αυτό φαίνεται από το σχήμα που κατέβασε ο προπονητής του Πέδρο Μάρτινς.

Έτσι ο δικέφαλος του βορρά πήρε μία πολύτιμη νίκη, αφού την Τετάρτη πηγαίνει λίγα χιλιόμετρα μακριά από την Τούμπα, στο Χαριλάου όπου θα αντιμετωπίσει τον συμπολίτη Άρη.