Κάντιθ-Μπέτις 1-2: Απίθανη ανατροπή και φουλ για… σεντόνι η Μπέτις

Μεγάλη Μπέτις στο Estadio Nuevo Mirandilla! Η ομάδα της Ανδαλουσίας έκανε τρελή ανατροπή επί της Κάντιθ (1-2) και βρίσκεται στο… κατώφλι του Champions League

Μυθική ανατροπή της Μπέτις στο Estadio Nuevo Mirandilla! Μέσα σε επτά λεπτά (78΄, 85΄), η ομάδα της Ανδαλουσίας ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και πανηγύρισε ένα πολύτιμο τρίποντο (1-2). Με τη νίκη επί της Μπέτις, η ομάδα του Πελεγκρίνι… ονειρεύεται Champions League. Βρίσκεται στην 5η θέση με 56 πόντους και κυνηγάει τις Μπαρτσελόνα, Σεβιλλη και Ατλέτικο Μαδρίτης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, με την Κάντιθ να ανοίγει το σκορ στο 58ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι δεν… Πηγή (Πηγή: www.in.gr)