ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Με ένα γκολ του Αντόνιο Τσόλακ στο 109′ ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-1 και πέταξε έξω από τη συνέχεια του Κυπέλλου τον Ολυμπιακό μέσα στο Καραϊσκάκης.

Μια ακόμα μεγάλη πρόκριση επεφύλασσε ο ΠΑΟΚ για τους φίλους του, καταφέρνοντας να ανταπεξέλθει στην παράταση κόντρα στον Ολυμπιακό, αφού παρά το γκολ που δέχθηκε με πέναλτι στο 105′, στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης με έναν υπέροχο συνδιασμό.

Ο Σβαμπ έκανε την μπαλιά στον Ολιβέιρα που έκανε την πάσα στον Τσόλακ, ο οποίος από κοντά νίκησε το Βάτσλικ και έκανε το 1-1.

Για να φτάσουμε όμως εκεί προηγήθηκε ένα ματς για γερά νεύρα στην κανονική διάρκεια.