Με ανεβασμένη ψυχολογία πάει για το Κύπελλο ο ΠΑΟΚ

(Πηγή: seleo.gr)

Με νίκη έκλεισε την 10η και τελευταία αγωνιστική των play- offs της Super League Interwetten επί του Παναθηναϊκού με σκορ 2-0. Νίκη ψυχολογίας με τον Δικέφαλο του Βορρά να κατακτά την δεύτερη θέση στον βαθμολογικό πίνακα και τον Παναθηναϊκό να τερματίζει στην τέταρτη, πίσω από τον Άρη. Οι πίεσαν από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού την άμυνα των πρασίνων, έχοντας αρκετές καλές φάσεις  . Από το πρώτο ημίχρονο ο Σβαμπ με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ για το 1-0, ύστερα από εκτέλεση φάουλ από τον Ζίβκοβιτς. Εφτά λεπτά αργότερα ο Άκμπομ με προβολή κάνει το 2-0, ύστερα από την κεφαλιά… Πηγή (Πηγή: seleo.gr)