Super League 1, Άρης – Ολυμπιακός 2-1: Ανατροπή και τρίποντο στο «Βικελίδης»

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Μασούρα στο 15′ αλλά ο Άρης με γκολ των Μαντσίνι (76′) και Πάλμα (80′) κέρδισε με 2-1 – Πρώτη ήττα για τους Πειραιώτες στη Super League 1 – Ντεμπούτο Χάμες Ροντρίγκες

Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε πολύ πιο συγκροτημένος και συμπαγής σαν ομάδα χρησιμοποιώντας διπλή άμυνα ζώνης και επενδύοντας παράλληλα στην ταχύτητα της μεσοεπιθετικής γραμμής του στο παιχνίδι μετάβασης καθώς στο σετ παιχνίδι υστέρησε σε δημιουργία. Έτσι απείλησε για πρώτη φορά με τον Εμβιλά στο 9ο λεπτό όπου δεδομένων των προϋποθέσεων το σουτ που επιχείρησε από τα 20 μέτρα ήταν απογοητευτικό. Αντιθέτως, στο 15ο λεπτό βρήκε αυτό που… (Πηγή: www.protothema.gr)