Παγκόσμιο κωπηλασίας: Έκτος στον κόσμο ο Στέφανος Ντούσκος

Ο Στέφανος Ντούσκος τερμάτισε εκτός στον τελικό του απλού σκιφ. Ο Γερμανός Όλιβερ Ζάιντλερ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, διατηρώντας τα σκήπτρα του στο παγκόσμιο.

χορηγός επικοινωνίας

Ο χρυσός ολυμπιονίκης του Τόκιο, Στέφανος Ντούσκος κατετάγη έκτος στον τελικό του μονού σκιφ με χρόνο 07:10.64. Με την παρουσία του Έλληνα πρωταθλητή ολοκληρώθηκε η ελληνική παρουσία στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας, στο Ράσιτσε της Τσεχίας.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γερμανός Όλιβερ Ζάιντλερ με επίδοση 6:48.67 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Ολλανδός πρωταθλητής Ευρώπης, Μέλβιν Τουέλαρ με επίδοση 6:50.12.

Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε Βρετανός, Γκρέιαμ Τόμας, μετά από σκληρή μονομαχία με το Νεοζηλανδό,… (Πηγή: seleo.gr)