Δείτε γκολ από τα κορυφαία Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα

Η κλάση και η ποιότητα των Καρίμ Μπενζεμά και Φεντερίκο Βαλβέρδε “υπέγραψαν” τη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης με 3-1 στο “clasico” με την Μπαρτσελόνα στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου” στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της La Liga οδηγώντας ξανά τη “βασίλισσα” μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +3 απ’ την “αιώνια” αντίπαλό της.
Πίεσε πολύ η “Μπάρτσα” στο τελευταίο τέταρτο, όπου μείωσε με τον Φεράν Τόρες, όμως δεν μπόρεσε να βρει δεύτερο γκολ για να φέρει το ματς στα ίσα και οι Μαδριλένοι έφτασαν στο 3-1 με το πέναλτι του Ροντρίγο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.