Πισωγύρισμα για τον Άρη – Έχασε από τη Λαμία

(Πηγή: seleo.gr)

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, ο Άρης επέστρεψε στα… αρνητικά αποτελέσματα χάνοντας με 2-1 από τη Λαμία και έπεσε στην 6η θέση. Η ομάδα της Φθιώτιδας πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά από 5 μήνες και 18 αγώνες χωρίς τρίποντο, πρώτη με τον Βόκολο στον πάγκο της. Κακό πρώτο ημίχρονο με τραγικά λάθη από τους «κιτρινόμαυρους», μείωσαν με στατική φάση με τον Μπράμπετς και βελτιώθηκαν στο δεύτερο αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε τον βαθμό.

Τραγικό πρώτο μέρος για τον Αρη
Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στη Λαμία ο Αρης δεν εμφανίστηκε για σχεδόν 40 λεπτά και βρέθηκε πίσω στο σκορ με… Πηγή (Πηγή: seleo.gr)