Βραζιλία – Νότια Κορέα 4-1: Με… σάμπα στους «8» η «σελεσάο»

Η Βραζιλία πετούσε… φωτιές στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας τέσσερα γκολ, έφτασε στην άνετη επικράτηση με 4-1 επί της Νότιας Κορέας και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά.

Ένα ημίχρονο χρειάστηκε η Βραζιλία για να κάμψει την αντίσταση της Νότιας Κορέας, επικράτησε με σκορ 4-1 των Ασιατών, πέρασε στα προημιτελικά και θα βρει μπροστά της την πολύπειρη Κροατία για μια θέση στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η «σελεσάο» χόρεψε… σάμπα τους αντιπάλους της στο πρώτο 45λεπτο σκοράροντας όχι μία, αλλά τέσσερις φορές, μετατρέποντας ουσιαστικά το υπόλοιπο του ματς σε τυπική διαδικασία, στην επιστροφή του Νεϊμάρ στην αγωνιστική δράση έπειτα από τον τραυματισμό του… (Πηγή: www.in.gr)