EURO 2024: Μαζεύουν υπογραφές για επανάληψη του αγώνα με την Ισπανία οι Γερμανοί λόγω «κακής διαιτησίας»

Οι οπαδοί της εθνικής Γερμανίας έχουν ξεκινήσει να μαζεύουν υπογραφές για την επανάληψη της αναμέτρησης του Euro 2024 με την Ισπανία. Ο προημιτελικός έληξε με νίκη της Ισπανίας όμως το αποτέλεσμα αμφισβητήθηκε έντονα το βράδυ της Παρασκευής λόγω μιας φάσης που ήταν αμφισβητούμενη.

Η Ισπανία προκρίθηκε ως νικήτρια με 2-1 χάρη στην κεφαλιά του Μίκελ Μερίνο στο 119ο λεπτό. Ωστόσο, αυτό ήρθε αφού η Γερμανία θεώρησε ότι θα έπρεπε να της είχε καταλογιστεί νωρίτερα πέναλτι.

Το σουτ του Jamal Musiala χτύπησε στο χέρι του Μαρκ Κουκουρέγια νωρίτερα… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)