Παναθηναϊκός-ΟΦΗ : Έσωσε τον βαθμό ο Ιωαννίδης – Aftodioikisi.gr

Παναθηναϊκός-ΟΦΗ : Έσωσε τον βαθμό ο Ιωαννίδης

Μετά την ισοπαλία με τον Ιωνικό, ο Παναθηναϊκός έκανε νέα “γκέλα” ολκής κόντρα στον ΟΦΗ στη Λεωφόρο για τη 15η αγωνιστική της Super League 1, καθώς έμεινε ξανά στο 1-1, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο από το 11ο λεπτό του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός δεν εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Γιοχού για φάουλ ως τελευταίος παίκτης στον Σπόραρ και μάλιστα δέχθηκε και γκολ από τον Λάρσον στο 59′, χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει στη συνέχεια. Έσωσε πάντως, έστω τον ένα βαθμό, με γκολ του Ιωαννίδη στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι “πράσινοι” παρέμειναν έτσι στην κορυφή της… Πηγή (Πηγή: www.aftodioikisi.gr)