Μαρσέιγ – Παναθηναϊκός 2-1 (3-5 πεν.): Επιστροφή στα αστέρια για τους «πράσινους» – Επική πρόκριση μέσα στη Γαλλία – Δείτε τα γκολ

Το «τριφύλλι» βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 από τα γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, αλλά με το εύστοχο πέναλτι του Ιωαννίδη στο 90’+9’ έστειλε το ματς στην παράταση (2-1) κι από εκεί στα πέναλτι, όπου «μίλησε» η ευστοχία των παικτών του κι ο… Μπρινιόλι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε… καταστροφικά για τον Παναθηναϊκό, καθώς δέχθηκε γκολ μόλις στο 2ο λεπτό. Από κόρνερ των «πράσινων», η Μαρσέιγ έφυγε γρήγορα στο transition κι έπιασε τους «πράσινους» στον… ύπνο. Ο Εντιαγέ έβγαλε μία… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)