Super League: Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα 0-0 – «Όρθιοι» οι Γιαννιώτες στο Αγρίνιο

Με το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα να κυλάει σε υποτονικό ρυθμό και χωρίς κάποια τελική από τις δύο ομάδες, ο Παναιτωλικός ανέβασε στροφές και στο 23΄ είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ, όταν μετά από σέντρα του Καρέλη, ο Ντίαζ έγινε αποδέκτης μέσα στην περιοχή, απέφυγε δύο παίκτες τους ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά είδε το σουτ του να καταλήγει στον Κλέιμαν.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Παναιτωλικός απάντησε, αλλά ο Καπίνο είπε «όχι» στον Τζίνο. Στο 44΄ ο Ουρουγουανός του Παναιτωλικού ήταν και πάλι πρωταγωνιστής σε ευκαιρία των… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)