Τρομερός Στέφανος, απέκλεισε τον Γερμανό και συνεχίζει στο Roland Garros | ΤΑ ΝΕΑ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Roland Garros νικώντας με 6-3, 6-2, 6-7, 6-4 τον Ντάνιελ Αλτμάιερ και πήρε το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Grand Slam του Παρισιού.

Σε ένα ματς που είχε δύο όψεις (απόλυτη κυριαρχία στα πρώτα δύο σετ, μεγάλη μάχη στα επόμενα δύο), ο Έλληνας τενίστας επικράτησε του Γερμανού (Νο 83 στον κόσμο) και συνεχίζει τη διαδρομή του στο γαλλικό γκραν σλαμ.

Αντίπαλος του «Στεφ» στους «32» θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ιταλό Λορέντζο Σονέγκο και τον Κινέζο Ζιζέν Ζανγκ. Ο αγώνας άρχισε κανονικά το μεσημέρι, αλλά διακόπηκε μετά από 41 λεπτά… Πηγή (Πηγή: www.tanea.gr)