Ασημένιος ο Καραλής στον τελικό του επί κοντώ στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα – Δείτε βίντεο

Τρομερός ο Μανώλης Καραλής στον τελικό όπου έφτασε να διεκδικεί το χρυσό από τον Ντουπλάντις! – Ο Έλληνας πρωταθλητής με ατομικό ρεκόρ (5.87μ.) κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο

Το πρώτο του μετάλλιο σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου κατέκτησε το βράδυ της Τετάρτης στη Ρώμη ο Εμμανουήλ Καραλής.
Ο 24χρονος πρωταθλητής, θυμίζουμε μέσα στη χρονιά κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου ενώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο είχε πάρει την 4η θέση, αλλά σήμερα το βράδυ στη Ρώμη επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση καταφέρνοντας να πετύχει ατομικό ρεκόρ, ενώ έγινε και ο πρώτος Έλληνας που δοκίμασε άλμα πάνω από τα 6 μέτρα (στην… Πηγή (Πηγή: www.protothema.gr)