“Ανάσα” για Αλεξανδρούπολη FC  με πολύτιμη νίκη επί του Αβάτου

Επέστρεψε στις νίκες η Αλεξανδρούπολη FC, με νίκη 3-1 απέναντι στον Άρη Αβάτου στο Φώτης Κοσμάς.
Με τον Καρακασίδη να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Μαντζίρη να σκοράρει στο πρώτο του παιχνίδι ως βασικός η Αλεξανδρούπολη έκανε ένα ακόμη βήμα προς την παραμονή στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Από το πρώτο μόλις λεπτό οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι ήθελαν τη νίκη και θα έκαναν τα πάντα για να την πετύχουν. Στο 6ο λεπτό ο Δορουγιδένης εκτέλεσε μακρινό πλάγιο και ο Καρακασίδης μέσα από την μεγάλη περιοχή με βολέ θα κάνει το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Καρακασίδης και πάλι θα χριστεί σκόρερ, έπειτα από… Πηγή (Πηγή: www.gnomionline.gr)