Έκανε την ανατροπή και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό ο ΠΑΟΚ

(Πηγή: seleo.gr)

Τεράστια πρόκριση στο Καραϊσκάκη για τον ΠΑΟΚ που πήρε το εισιτήριο για τον τελικό Κυπέλου μέσα από τα χέρια των ερυθρόλευκων με σκορ 1-1 καθώς μετράει το εκτός έδρας γκολ. Στην παράταση ο Ελ Αραμπί κέρδισε πέναλτι και άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 ωστόσο, ο δικέφαλος του Βορρά έκανε την ανατροπή και σκόραρε με τον Τσόλακ στο 108΄ κάνοντας το 1-1. Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα, καθώς για πάνω από 100΄λεπτά καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει. Οι “ασπρόμαυροι” έδειξαν πάθος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας καλές φάσεις και απειλώντας αρκετές φορές το… Πηγή (Πηγή: seleo.gr)