Μιλγουόκι Μπακς – Μαϊάμι Χιτ 122-114: Με μπροστάρη τον Αντετοκούνμπο τα «ελάφια» πήραν τη δεύτερη νίκη τους

Ο αγώνας ανάμεσα στους Μιλγουόκι Μπακς και τους Μαϊάμι Χιτ ήταν γεμάτος ένταση και δράση. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κατάφερε να καθαρίσει με 33 πόντους, οδηγώντας τα «Ελάφια» στη νίκη με 122-114.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν εξαιρετικός, με 33 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 μπλοκ σε 31 λεπτά συμμετοχής. Είχε επιτυχία στα σουτ, με 11/18 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 8/11 βολές.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο παρκέ. Οι Μπακς κατάφεραν να πάρουν μια… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)