Προμηθέας – Περιστέρι 75-81 (παρ.) (70-70 κ.α.): Δεύτερο «διπλό» και τρίτη θέση για την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη

Το Περιστέρι εξαργύρωσε την κυριαρχία του στα ριμπάουντ στα 30 πρώτα λεπτά του αγώνα, αρνούμενο να χάσει το προβάδισμα, με τη λήξη της τρίτης περιόδου που το βρήκε στο +2 (46-48).

Ωστόσο, στο κρίσιμο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Προμηθέας έβγαλε αντίδραση και με όπλο του την ευστοχία του από τα 6,75 πέτυχε την ανατροπή, γράφοντας στο 33΄ το 57-54, μετά από τρία κολλητά τρίποντα.

Ο Ουίλιαμς απάντησε από την ίδια θέση για το Περιστέρι, βοηθώντας τους φιλοξενούμενους να τρέξουν δικό τους επιμέρους σκορ 1-10 για το… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)