ΑΕΚ – Άρης 91-93: Σπουδαίο «διπλό» των «κίτρινων» με «double-double» του Τολιόπουλου – ΒΙΝΤΕΟ

Με αυτή τη νίκη οι Θεσσαλονικείς βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 8-7 ενώ αντίθετα η ΑΕΚ «έπεσε» στο 6-9.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και με πρωταγωνιστή τον Τζόρνταν ΜακΡέι κατάφερε να προηγηθεί 15-7 ενώ έκλεισε το δεκάλεπτο με διαφορά τριών πόντων (22-19).

Ο Άρης εμφανίστηκε βελτιωμένος στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 43-42.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου όταν και προηγήθηκε ακόμη και με εννέα πόντους (47-56). Οι γηπεδούχοι όμως με αντεπίθεση… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)