Άρης – Λαμία 3-1: Το «καθάρισε» μέσα σε ένα πεντάλεπτο

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης επικράτησε με 3-1 της Λαμίας στο «Κλεάνθης Βικελίδης», πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στη διαδικασία των Play Off του πρωταθλήματος της Super League.

Σάπι Σουλεϊμάνοφ (55’), Μάνου Γκαρθία (56’) και Γιάκουμπ Μπράμπετς (59’) τα γκολ για τους Θεσσαλονικείς, μείωσε στο φινάλε ο Βασίλης Κοντονίκος (89’) για τους Φθιώτες που θα μπορούσαν να είχαν πάρει κάτι καλύτερο αν αξιοποιούσαν τις φάσεις στο πρώτο 45λεπτο.

Από τα πρώτα λεπτά οι Θεσσαλονικείς πήραν την κυκλοφορία της μπάλας, ωστόσο οι σημαντικές στιγμές του πρώτου ημιχρόνου ανήκαν στους φιλοξενούμενους. Ο Σωτήρης Τσιλούλης τροφοδότησε από τα δεξιά τον… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)