Πανελλήνιο μετάλλιο για Φάνη και Άννα Μήτκα του Εθνικού στο πινγκ πονγκ

Νέες επιτυχίες της Αλεξανδρούπολης στον μεγάλο τελικό των αναπτυξιακών!

Στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας πραγματοποιήθηκε φέτος ο Μεγάλος Τελικός των Αναπτυξιακών Πρωταθλημάτων πινγκ πονγκ όλων των κατηγοριών όπου ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έδωσε το «παρών» για άλλη μία χρονιά με 3 αθλητές.

Στην κατηγορία των παίδων ο Φάνης Μήτκας σε πολύ ανταγωνιστικό όμιλο κατέκτησε την 1η θέση χωρίς να χάσει σετ στους τρεις αγώνες του, ενώ στο ματς της 8αδας έχοντας φοβερή απόδοση νίκησε με 3-1 σετ και προκρίθηκε στον ημιτελικό. Εκεί, μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα και ενώ ξεκίνησε να χάνει 0-2 στα σετ, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να επικρατήσει με σκορ… Πηγή (Πηγή: www.gnomionline.gr)