Με ανατροπή ο Άρης | ΤΑ ΝΕΑ

Η Λαμία αν και προηγήθηκε με 2-0 στο «Αθανάσιος Διάκος», δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στα play-offs, αφού ο Άρης πραγματοποίησε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας την νίκη με 4-2 στην αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής.

H oμάδα της Φθιώτιδας πήρε αέρα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος με τους Τσιλούλη και Μάλτσι, όμως οι «κίτρινοι» απάντησαν με τους Μορόν (2 γκολ), Φατόρε και Φετφατζίδη για να πετύχουν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

Η Λαμία είχε πολύ πιο πειστική εικόνα στο πρώτο μέρος κι έχασε στο πρώτο 20λεπτο τρεις μεγάλες ευκαιρίες με τους Ρουμπέν Μαρτίνεθ… Πηγή (Πηγή: www.tanea.gr)