Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 2-1: Παραμένει στην κούρσα του τίτλου με μεγάλη ανατροπή το «τριφύλλι»

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με σκορ 2-1 της ΑΕΚ, με ανατροπή, στο «Απόστολος Νικολαΐδης, για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, σκοράροντας μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βίντα και να έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο, η ομάδα του Φατίμ Τερίμ ανέβασε την απόδοσή της και τη διατήρησε σε υψηλά επίπεδα στο υπόλοιπο του ματς, κάνοντας την ανατροπή με Μπακασέτα και Ιωαννίδη, παίρνοντας έτσι ένα πολύ σημαντικό τρίποντο, που την κρατά στην διεκδίκηση του τίτλου.

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βίντα, με τον Παναθηναϊκό… Πηγή (Πηγή: www.iefimerida.gr)