Europa League: Νίκη της ΑΕΚ με 3-2 επί της Μπράιτον μέσα στην Αγγλία

Με σκορ 3-2 επικράτησε η ΑΕΚ επί της Μπράιτον το βράδυ της Πέμπτης (21/9) σε ένα δυναμικό ματς στην Αγγλία.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Μπράιτον είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, με την ΑΕΚ ωστόσο να προσπαθεί να χτυπήσει στη κόντρα.

Στο 11′, η “Ενωση” κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σιντιμπέ πήρε μία τρομερή κεφαλιά κερδίζοντας τον Στιλ, κάνοντας το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, η ΑΕΚ έφτασε πολύ κοντά στο να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Ο Λιβάι Γκαρσία μπήκε στην περιοχή και εκτέλεσε, αλλά ο Στιλ τον σταμάτησε. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα ήταν εντυπωσιακή στο ανοικτό… Πηγή (Πηγή: www.cnn.gr)