Europe Cup: «Ζευγάρωσε» τις νίκες του το Μαρούσι, 82-70 τη Σαμπάχ

Η ομάδα των βορείων προαστίων πέρασε νικηφόρα από το Αζερμπαϊτζάν υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στη δεύτερη ήττα τους

Η άμυνα της ελληνικής ομάδας απλοποίησε το έργο των παικτών του Νίκου Βετούλα στην αποψινή αναμέτρηση. Μετά το αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο, που βρήκε το Μαρούσι στο -2 (27-25), η ομάδα των βορείων προαστίων περιόρισε στους γηπεδούχους στους 13 πόντους στη δεύτερη περίοδο, σημειώνοντας την ανατροπή και ολοκληρώνοντας το ημίχρονο στο +1 (40-41).

Δίχως να χάσει την αμυντική συνοχή του, το Μαρούσι κράτησε και πάλι στους 13 πόντους τη Σαμπάχ στο τρίτο δεκάλεπτο, εξασφαλίζοντας μία διαφορά +9 πόντων στο 30΄ (53-62). Χωρίς να κατεβάσει ταχύτητα, το… Πηγή (Πηγή: www.protothema.gr)