Πάλεψε για το καλύτερο ο Άθλος Ορεστιάδας κόντρα στον ισχυρό Παναθηναϊκό

Την ήττα με 3-0 (25-17, 25-20, 25-17) σετ γνώρισε στο κλειστό του Μετς ο Άθλος Ορεστιάδας, που πάλεψε στα ίσα για δύο σετ  κόντρα στον πανίσχυρο Παναθηναϊκό, αλλά πιεζόμενος από το σερβίς και την ανωτερότητα των γηπεδούχων στην επίθεση, δεν απέφυγε τα λάθη στα κρίσιμα σημεία.

Παρουσία του προέδρου του συλλόγου, Γιώργου Τσολακίδη, του νέου αποκτήματος της ομάδας, Παρασκευά Τσέλιου, αλλά και λιγοστών φίλων του Άθλου που ταξίδεψαν από την Ορεστιάδα η ομάδα μας προσπάθησε από την αρχή να πιέσει με το σερβίς, δημιουργώντας προβλήματα στην αντίπαλη υποδοχή και ως ένα σημείο τα κατάφερε, ιδιαίτερα στα δύο πρώτα σετ, όπου παρακολουθούσε… Πηγή (Πηγή: www.gnomionline.gr)