Πανσερραϊκός – Άρης 1-1: Του πήρε την μπουκιά από το στόμα στις καθυστερήσεις

Ένα γκολ του Κόστα Άλεξιτς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν αυτό που χάρισε στον Πανσερραϊκό το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην αναμέτρηση κόντρα στον Άρη στις Σέρρες, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν προηγηθεί με τον Λορέν Μορόν στο 52’, όμως τα «λιοντάρια» πίεσαν και δικαιώθηκαν στο φινάλε παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό, χάρη σε – μία ακόμη – «χρυσή» αλλαγή του Πάμπλο Γκαρσία.

Έπειτα από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο, με τον Άρη να έχει δύο άστοχα σουτ, ο Πανσερραϊκός ήταν αυτός που… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)