Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-3: Ο «Δικέφαλος του Βορρά» δηλώνει «παρών» στη διεκδίκηση του τίτλου με σπουδαίο διπλό

Ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαίο «διπλό» στη Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό, με σκορ 3-2, για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Με τη νίκη αυτή οι Θεσσαλονικείς ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και περιμένουν να μάθουν το αποτέλεσμα του ντέρμπι ΑΕΚ-Ολυμπιακός (31/3/24, 20:30).

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πήρε προβάδισμα με το… καλησπέρα χάρη σε γκολ του Ντεσπόντοφ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, πριν ο Μπερνάρ στο 29′ φέρει το ματς στα ίσια. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Τόμας έδωσε ξανά προβάδισμα στον «Δικέφαλο του Βορρά», ενώ ο Σβαμπ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 89′ «κλείδωσε» το τρίποντο για… Πηγή (Πηγή: www.iefimerida.gr)