Ligue 1: Η Νις διέσυρε την Σεντ Ετιέν με 8-0 – ΒΙΝΤΕΟ

Η Νις όχι μόνο άφησε πίσω της την ήττα από τη Μαρσέιγ (2-0) την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά θριάμβευσε ενάντια στη Σεντ Ετιέν με μια ιστορική νίκη 8-0, που σηματοδότησε την έναρξη της 5ης αγωνιστικής στη γαλλική Ligue 1.

Ο αγώνας ουσιαστικά κρίθηκε από τα πρώτα λεπτά, καθώς η Νις βρέθηκε να προηγείται με δύο γκολ μόλις στο 7ο λεπτό, χάρη σε αυτογκόλ του Μπατουμπινσικά (4′) και γκολ του Εντομπελέ (7′). Η ομάδα της Νίκαιας δεν άφησε το πόδι από το γκάζι, διευρύνοντας το προβάδισμά της στο 6-0 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με γκολ των Τσο (24′), Μουκοκό (26′, 39′)… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)