Ορέστης και Εθνικός στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου !

Ο Ορέστης Ορεστιάδας και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα αναμετρηθούν στον φετινό τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου.

Ο Ορέστης μετά τη νίκη με 2-1 επί του ΠΟ Αλεξανδρούπολης στο πρώτο ματς στο «Φώτης Κοσμάς», προκρίθηκε καθώς ο επαναληπτικός στην Ορεστιάδα ολοκληρώθηκε με 0-0.

Στην παράταση κρίθηκε ο δεύτερος επαναληπτικός. Ο Εθνικός χάρη σε τέρμα του Παπαδάκη στο 55′ έκανε το 1-0 και ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα πήγε το ματς στην παράταση κόντρα στο Νεοχώρι. Εκεί ο Λημνιός με γκολ στο 100′, έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και σκορ πρόκρισης για την ομάδα του Ζόραν Στοΐνοβιτς. Με 8 παίκτες τελείωσε… Πηγή (Πηγή: www.gnomionline.gr)