ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-2: Οι Θεσσαλονικείς έβαλαν «φωτιά» στο πρωτάθλημα με ανατροπή στην ανατροπή

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ με 3-2 στην Τούμπα, σε ένα τρελό ματς με ανατροπή στην ανατροπή, για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, βάζοντας «φωτιά» στο πρωτάθλημα.

Το ματς ξεκίνησε με… γκολ για τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κωνσταντέλια. Ωστόσο, η Ένωση βρήκε άμεσα απάντηση και ισοφάρισε με ωραία προσπάθεια του Πινέδα έξι λεπτά αργότερα. Στο 75′ Ο Βίντα βρήκε δίχτυα από κοντά, έκανε την ανατροπή και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Αλμέιδα. Ο Κωνσταντέλιας, όμως, «χτύπησε» για δεύτερη φορά στο ντέρμπι κι έκανε το 2-2 στο 81′, πριν ο Σάστρε με… Πηγή (Πηγή: www.iefimerida.gr)