Premier League: Σάρωσε την Λέστερ (3-0) η Νιουκάστλ – Aftodioikisi.gr

Premier League: Σάρωσε την Λέστερ (3-0) η Νιουκάστλ

«Φύλλο και φτερό» έκανε τη Λέστερ η Νιούκαστλ στο «Κινγκ Πάουερ», επικρατώντας με 3-0 για την Premier League.

Έτσι, οι «Καρακάξες» ανέβηκαν προσωρινά στη δεύτερη θέση, τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Άρσεναλ, αλλά και με δύο αγώνες περισσότερους, όπως και από τη Μάντσεστερ Σίτι που βρίσκεται στο -1.

Στα πρώτα επτά λεπτά η Νιούκαστλ ήδη προηγηθεί με 2-0, κάνοντας αμέσως πολύ ανηφορικό το δρόμο των γηπεδούχων, ενώ μετά το 3-0 στο 32ο λεπτό οι «Αλεπούδες» παρέδωσαν σώμα και πνεύμα…

Με πολύ μεγάλη νίκη (2-1) έφυγε από το «Γκούντισον Παρκ» απέναντι στην Έβερτον η Γουλβς, η… Πηγή (Πηγή: www.aftodioikisi.gr)