Συναρπαστικές αναμετρήσεις σε Ισπανία, Αγγλία, Γερμανία και Ιταλία – Δείτε τα γκολ

Χωρίς Ρόναλντ Αραούχο (τιμωρημένος), Πέδρι και Ουσμάν Ντεμπελέ (τραυματίες) και με την κούραση από τον αγώνα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Europa League, η αναμέτρηση με την Κάντιθ έκρυβε για την Μπαρτσελόνα περισσότερες παγίδες απ’ ότι θα ήθελε.
Και, παρ’ ότι ζορίστηκε για σαράντα λεπτά, η πρωτοπόρος της La Liga φόρτσαρε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και, εντέλει, έφτασε στην εντός έδρας νίκη με 2-0 με γκολ των Σέρτζι Ρομπέρτο και Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι και επανέφερε στους οκτώ βαθμούς την διαφορά της από την δεύτερη Ρεάλ Μαδρίτης, στην κούρσα για την κατάκτηση του τίτλου. Δύο δοκάρια και δύο (ορθώς) ακυρωθέντα… Πηγή (Πηγή: www.protothema.gr)