Μίλτος Τεντόγλου: «Αν ο αγώνας δεν ήταν τόσο νωρίς υπόσχομαι θα έφτανα τα 8,50 μ.» λέει ο χρυσός πρωταθλητής

Φοβερός και τρομερός ο Μίλτος Τεντόγλου εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Ο Έλληνας πρωταθλητής αφού κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στην Κωνσταντινούπολη, μοίρασε για ακόμα μια φορά μοναδικές ατάκες μιας και «υποσχέθηκε» πως αν ο αγώνας δεν ήταν τόσο νωρίς το πρωί θα είχε φτάσει πολύ πιο μακριά στο σκάμμα.
Ο 24χρονος αθλητής επανέλαβε μετά τον αγώνα του πως δεν αντέχει το πρωϊνό ξύπνημα και αν ο τελικός γινόταν βράδυ θα έκανε άλμα στα 8.50 μέτρα! «Συνήθως πηδάω καλύτερα μετά το το πρώτο άλμα. Ήταν δύσκολος αγώνας» δήλωσε αρχικά ο Τέντογλου αναφερόμενος στο γεγονός ότι κατέκτησε το… Πηγή (Πηγή: www.protothema.gr)