Σάσαρι – ΑΕΚ 79-83: Σπουδαία ανατροπή και… 2/2 για την Ένωση

Με τεράστια ανατροπή από το -19 (51-32 στο 22′), η ΑΕΚ πέρασε νικηφόρα από την Ιταλία και στρογγυλοκάθισε αήττητη στην κορυφή του 4ου ομίλου του Basketball Champions League. Η Ένωση επικράτησε με 83-79 της Σάσαρι, για την 2η αγωνιστική της διοργάνωσης, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στη δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Με τους Τζόρνταν ΜαΚρέι (22π.), Τζάστιν Τίλμαν (20π.) και Τσέισον Ραντλ (18π.) να παίρνουν «φωτιά» στην επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και τους «κιτρινόμαυρους» να βρίσκουν το τρίποντο στην καθοριστική τέταρτη περίοδο, η ομάδα του Ζοάν Πλάθα έφυγε θριαμβεύτρια από το… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)