Με γκολ στο 97′ ο Παναθηναϊκός «σόκαρε» τον Άρη και κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας [βίντεο]

Με ένα απίθανο buzzer-beater γκολ του Γιώργου Βαγιαννίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Άρη με 1-0 στο «Πανθεσσαλικό Στάδιο» και στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας για 20ή φορά στην Ιστορία του.

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, με τρεις αποβολές (Κώτσιρας για τον Παναθηναϊκό, Νταρίντα, Ζουλ για τον Άρη), οι «πράσινοι» βρήκαν το γκολ του… τίτλου στην τελευταία φάση του αγώνα και κατέκτησαν το Κύπελλο.

Μετά από ένα όχι και τόσο καλό κι αναγνωριστικό πρώτο εικοσάλεπτο, ο Άρης είχε την πρώτη «μεγάλη» στιγμή του τελικού στο 25’, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Σουλεϊμάνοφ, ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι,… Πηγή (Πηγή: www.iefimerida.gr)