Γερμανία – Ελλάδα 2-1: Ήττα στο τέλος για την Εθνική μας Ομάδα

Με γκολ του Πασκάλ Γκρος στο 89΄ η Γερμανία νίκησε την Ελλάδα 2-1 στον τελευταίο φιλικό προετοιμασίας της για το EURO 2024.

H εθνική μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο «Μπορούσια Παρκ» του Μενχενγκλάντμπαχ, παρουσία χιλιάδων Ελλήνων. Προηγήθηκε με τον Μασούρα στο 34΄, δέχτηκε την ισοφάριση στο 55΄ από τον Χάβερτς και υπέκυψε στην εκπνοή από το τέρμα του Γκρος.

Στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα της εθνικής μας ομάδας ήταν εξαιρετική. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Τζόλης έχασε τεράστια ευκαιρία καθώς από υπερβολική σιγουριά, επέτρεψε στο Νόιερ να αποκρούσει. Όμως, ο… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)