Μουντιάλ 2022: ΗΠΑ – Ουαλία 1-1: Από ένα ημίχρονο κι από έναν βαθμό

Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1, σε ένα «μοιρασμένο» παιχνίδι AP Photo/Darko Vojinovic

ΗΠΑ και Ουαλία είχαν από ένα ημίχρονο και πήραν από έναν βαθμό (1-1) στην πρεμιέρα τους στον 2ο όμιλο στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1, σε ένα «μοιρασμένο» παιχνίδι.

Οι ΗΠΑ κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με τον Γουεά στο 36ο λεπτό. Είναι χαρακτηριστικό ότι για πρώτη φορά μετά το 1966 και 27 ματς σε Μουντιάλ, οι Αμερικανοί δεν δέχθηκαν σουτ στην εστία τους στο πρώτο μέρος.

Η Ουαλία είχε μόλις δύο εκτός εστίας στο πρώτο 45λεπτο, αλλά μετά την ανάπαυλα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της…. (Πηγή: www.cnn.gr)