Μουντιάλ 2022 – Βραζιλία-Σερβία 2-0: Φινέτσα και μπρίο στον δρόμο για το έκτο

Μουντιάλ 2022: Η Βραζιλία με τρομερό δεύτερο ημίχρονο σκόρπισε τη Σερβία με 2-0, με δύο γκολ του Ριτσάρλισον, ενώ είχε και δύο δοκάρια.

Αυτή η φουρνιά της Βραζιλίας είναι εκπληκτική.

Παντού πλήρης. Ταχύτητα, φαντεζί παίκτες. Συνδυάζει φινέτσα με ευρωπαϊκό στυλ. Σοβαρή με ένταση στο παιχνίδι της. Πήρε στο Κατάρ με ξεκάθαρο στόχο το έκτο. Στο πρώτο μέρος η Σερβία, όμως, την μπλόκαρε. Αυτή είναι η αλήθεια.

Για την ακρίβεια εκνεύρισε τη Βραζιλία, που μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο στο ματς ως τυφώνας. Με δύο γκολ του Ριτσάρλισον, το δεύτερο απίθανο, με δύο δοκάρια και χαμένες ευκαιρίες, κόντρα σε μία καλή ευρωπαϊκή ομάδα, η παρέα… (Πηγή: www.cnn.gr)