ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0: Έσπασε το αήττητο των «πρασίνων» και πλησίασε στο -4 [βίντεο]

Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού στην OPAP Arena, στο ντέρμπι κορυφής της 17ης αγωνιστικής της Super League.

Όσο… αδιάφορο ήταν το πρώτο μέρος από θέμα ευκαιριών και θεάματος, άλλες τόσες συγκινήσεις επιφύλασσε το δεύτερο ημίχρονο.

Η Ένωση κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης στο 68ο λεπτό χάρη στο σουτ του Πινέδα από πλάγια θέση μετά από όμορφη ασίστ με το κεφάλι του Αραούχο.

Ωστόσο, το «τριφύλλι» έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Ιωαννίδη που σημάδεψε το δοκάρι σε κενή εστία από δύσκολη γωνία στις καθυστερήσεις.

Στην επόμενη φάση η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι με τον Μπρινιόλι εν τέλει να αποκρούει την εκτέλεση… Πηγή (Πηγή: www.iefimerida.gr)