Παναιτωλικός: Λίγος και στο Περιστέρι αλλά… σώθηκε

Ξανά λίγος. Αυτό ήταν ο Παναιτωλικός στο Περιστέρι, που ήθελε οπωσδήποτε τουλάχιστον βαθμό απέναντι στον Ατρόμητο, γνωρίζοντας ήττα με 2-0.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και μη μπορώντας να σκοράρει στις δικές τις κλασικές στιγμές, ηττήθηκε για 5η φορά στα Play Outs. Ωστόσο εξασφάλισε την παραμονή της στη Super League ελέω των ισοπαλιών σε Λαμία (στις καθυστερήσεις) και Ηράκλειο.

Ανέστης, Αποστολάκης, Λάρσον, Μαλής, Χουχούμης, Μλάντεν, Ξενιτίδης, Μπουζούκης, Χουάνπι, Μόρσεϊ, Πέδρο. Πέντε οι αλλαγές στο αρχικό σχήμα, συγκριτικά με το παιχνίδι απέναντι στον Λεβαδειακό.