Μακάμπι-Ολυμπιακός 1-6 (1-4 κ.δ.): «Ερυθρόλευκο» θαύμα και πρόκριση στους «8» του Conference League! [βίντεο]

Ο Ολυμπιακός έκανε το… θαύμα του στη Σερβία, αφού ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα (1-4), και στη συνέχεια διέσυρε τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην παράταση με 1-6, παίρνοντας έτσι την πρόκριση στους «8» του Conference League.

Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μπήκε εντυπωσιακά στο ματς και βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε με φανταστική προσπάθεια του Ποντένσε μόλις στο 10ο λεπτό.

Ο Φορτούνης στο 36′ μετά από ασίστ του Ποντένσε έκανε το 0-2 και μετέφερε το άγχος στους Ισραηλινούς, πριν ο Ελ Καμπί μετά από σέντρα του Πορτογάλου κάνει το 0-3 πριν βγει το ημίχρονο.