Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: 2-1: Πολύ σκληρός για να πεθάνει

Με τον Φώτη Ιωαννίδη να κάνει πολύ μεγάλη εμφάνιση, ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, κατάφερε να «γυρίσει» το παιχνίδι και να επικρατήσει 2-1 της ΑΕΚ, σε ένα καταπληκτικό σε ένταση και πάθος ματς.

Τα γκολ των Μπακασέτα (32’) και Ιωαννίδη (34’) «υπέγραψαν» την «πράσινη» νίκη, που κράτησε «ζωντανό» τον Παναθηναϊκό στη διεκδίκηση του τίτλου, μειώνοντας την απόσταση στους 4 βαθμούς από τον ΠΑΟΚ και στους 3 από την ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βίντα, με τον Παναθηναϊκό να βιώνει ένα… deja vu του προ τριών ημερών αγώνα… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)