Euroleague: Η Μονακό ισοφάρισε τη σειρά στο… θρίλερ με τη Φενέρ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο παρκέ και με την παραγωγικότητα στα ύψη από το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό, να βρεθούν στο +10 (31-21) στο 10΄ και να πάρουν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια στο +4 (54-50). Ωστόσο, με τον Ντόρσεϊ να βρίσκει ρυθμό από τα 6,75 στο τρίτο δεκάλεπτο και την τουρκική άμυνα να ενεργοποιείται, η Φενέρ έτρεξε σε αυτό το διάστημα επιμέρους σκορ 11-24, σημειώνοντας την ανατροπή και κλείνοντας την περίοδο στο +9 (65-74), μετά από καλάθι του Παπαγιάννη. Στον… επίλογο, όμως, του αγώνα, η Μονακό… Πηγή (Πηγή: www.enikos.gr)